Informujemy Koleżanki i Kolegów, że termin oddziałowego spotkania opłatkowo - noworocznego został ustalony 15 grudnia 2018 r.

 

Spotykamy się w restauracji "Leśna" o godz. 16:00. Koszt uczestnictwa od osoby 72,00 zł. Tak jak miało to miejsce wcześniej, koledzy-seniorzy z naszego Oddziału (opłacający składkę PZK dla osób, które ukończyły 71 rok życia) za udział w spotkaniu nie ponoszą opłaty. Na menu składa się danie obiadowe i zimny bufet. Jesteśmy na tzw. małej sali, która spokojnie pomieści 40 osób.

 

Zgłoszenia uczestników i wpłat można dokonywać w Oddziale w każdy wtorek w godz. 15:30 do 17:30. W sprawie wpłat również kontakt z prezesem OT Witoldem Błasiakiem SP2JBJ tel. 695 140 355

W imieniu zarządu Oddziału Piotr Eichler SP2LQP, sekretarz Oddziału

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci kolegi Ryszarda SP2IW. Doświadczony nadawca, krótkofalarstwem zainteresował się pod koniec lat czterdziestych XX w. Znajomość telegrafii, którą posiadł jeszcze jako uczeń, później przydała się - gdy zakończył edukację i zdobył zawód - w czasie odbywania służby wojskowej. Z Bydgoszczą  związał się na początku zawodowej kariery, przed powołaniem do wojska.  Po powrocie do cywila swoje kroki skierował do klubu SP2KAE. Pod własnym znakiem SP2IW słyszalny był od 1957 r.

 

Ryszard zaangażował się nie tylko w pracę na pasmach, ale również w pracę organizacyjną PZK. Przez wiele lat był prezesem Oddziału, przyczyniając się do rozwoju krótkofalarstwa bydgoskiego, rozumiejąc przez to nie tylko obecne województwo kujawsko-pomorskie, ale i biorąc pod uwagę wcześniejsze podziały administracyjne kraju z Bydgoszczą jako miastem wojewódzkim. Był również jednym z twórców klubu SP2PBY. Zawsze służył koleżeńska radą i można było liczyć na jego pomoc.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 lipca 2018 r. o godzinie 12:00 na cmentarzu parafialnym św. Józefa na ul Toruńskiej 166 w Bydgoszczy.

Prezes Oddziału Witold Błasiak SP2JBJ zaprasza koleżanki i kolegów po uroczystościach pogrzebowych na spotkanie do siedziby Oddziału na ul. Modrzewiową 25 w Bydgoszczy. Będzie okazja powspominać śp. Ryszarda SP2IW.

 

Strona PZK

O śp. Ryszardzie Czerwińskim SP2IW można przeczytać na stronie SP OTC .

 

Piotr Eichler SP2LQP sekretarz BO PZK