SP DX CONTEST 2020

 

 

 

Zgodnie z zaleceniami IARU prosimy o niepracowanie w kategorii MO (Muli-operator). Kategoria taka występuje w regulaminie SP DX Contestu. Oczywistym powodem powyższego zalecenia jest zagrożenie koronawirusem COVID-19 oraz rozporządzenia władz RP. Wyjątkiem jest praca remote i rodzinna.

 

 

Koleżanki i Koledzy, Krótkofalowcy!

 

 

W nadchodzący weekend (4-5 kwietnia 2020, 15:00 UTC - 14:59 UTC) startujemy z kolejną edycją największego, dorocznego wydarzenia w polskim krótkofalarstwie – SP DX Contestu.

 

To zawody, w których każdy polski krótkofalowiec powinien wziąć udział! SP DX Contest jest imprezą międzynarodową, przyjazną formą współzawodnictwa dla stacji SP, przy udziale krótkofalowców z całego świata.

 

SP DX Contest dla jednych jest wyczynem, dla wielu innych towarzyskim spotkaniem na falach eteru - raz do roku! Nie chodzi w nim tylko o to, żeby za wszelką cenę zwyciężyć, ale również, aby dobrze się bawić.

Spodziewamy się jak zwykle silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz SP DX Contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony.

Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie, liczba stacji ze świata jest proporcjonalna do liczby słyszanych stacji polskich. Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy.

 

W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Ciebie zabraknąć!

 

Po więcej informacji na stronie zawodów: https://spdxcontest.pzk.org.pl

Regulamin: https://spdxcontest.pzk.org.pl/2020/rules.php

 

Weź udział w SP DX Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie! Zawody te po raz pierwszy zorganizowane zostały w 1933 roku.

 

Stacje polskie nadają jednoliterowy skrót województwa. Np. 59D na SSB, 599R na CW.

 

 

73! Komisja Zawodów SP DX Contest 2020,
  Polski Związek Krótkofalowców i SPDXC

 

(Na podstawie wiadomości mailowej organizatorów wprowadził SP2LQP)