Przemiennik SR2BG

 

 

Przemiennik SR2BG z nowymi funkcjonalnościami znowu nadaje !! :-)

 

SR2BG - Na chwilę obecną jest to pierwszy przemiennik, który jest elementem systemu sieci Svxlink (FM Copernicus Network) o zasięgu regionalnym; reszta systemu oparta jest na nodach. Osobą, która administruje i zarządza zdalnie całym systemem jest kolega Waldek SP2ONG z Torunia.
SR2BG POSIADA NOWE FUNKCJONALNOŚCI:

 

MeteoInfo

Moduł pozwala odsłuchać w postaci komunikatu głosowego raport o stanie rzek na naszym obszarze oraz aktualne dane pogodowe.
W raporcie o stanie rzek otrzymamy informacje z wodowskazów dla Wisły o stanie aktualnym oraz informacje o przekroczeniu stanów ostrzegawczych lub alarmowych, jeśli takie będą.
Komunikat generowany jest z bieżących danych gromadzonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy.

Aby odsłuchać raport o stanie rzek należy wysłać via DTMF kod*60#

Aby odsłuchać raport o stanie pogody należy wysłać via DTMF kod*61#

 

METAR

Metar jest formatem kodowanego raportu o pogodzie używanym w meteorologii lotniczej i prognozie pogody. METAR jest akronimem od ang. Meteorological Aerodrome Report. Typowy METAR zawiera informację o temperaturze, ciśnieniu, temperaturze punktu rosy, sile i kierunku wiatru, opadzie, pokrywie chmur, wysokości podstawy chmur, widzialności, lecz może zawierać też inne informacje (np. stan dróg startowych). /Żródło: Wikipedia/

Po wysłaniu kodu DTMF: *51#  będzie otworzona informacja z portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo. Możemy odsłuchać komunikaty z innych portów lotniczych wysyłając kod DTMF itp.

 

Oczywiście warto również wspomnieć o pracy naszego przemiennika w sieci Echolink.....

Zapraszamy na stronę przemiennika:

 http://sr2bg.qrz.pl/

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla kolegów wkładających swój czas oraz zaangażowanie w to, by przemiennik działał i służył nam wszystkim!!