Komunikat radiowy OT04 09 2020

Informacje lokalne Oddziału Bydgoskiego PZK – wrzesień 2020 r.

  1. Przywitanie – Witam bardzo serdecznie Koleżanki i Kolegów słuchających „Informacji Lokalnych Zarządu Oddziału Bydgoskiego PZK”. Mam nadzieję, że jesteśmy dobrze odbierani.

 2. Zarząd Oddziału pragnie poinformować, że wznawiamy spotkania we wtorkowe popołudnia w siedzibie Oddziału przy ulicy Modrzewiowej 25 w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy w godzinach od 17:00 do godziny 19:30. Będzie nam bardzo miło spotkać się z Wami w gościnnych progach Oddziału.

Serdecznie zapraszamy do spotkań radiowych na pasmach UKF i wymiany doświadczeń. Duże grupy koleżeństwa spotykają się codziennie na przemienniku pałuckim 145,750 MHz – grupa Inowrocławska – godzina 9:00 czasu lokalnego oraz na częstotliwości 145,450 MHz – grupa Bydgoszczan o godzinie 21:00 czasu lokalnego.

 

3. W związku z pracami konserwacyjnymi budynku, na którym jest zainstalowany przemiennik SR2BG informujemy, że lokalne informacje z życia Oddziału Bydgoskiego PZK nadawać będziemy do odwołania w paśmie 2 metrów na częstotliwość 145,550 MHz w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 20:30. Serdecznie zapraszamy do słuchania informacji lokalnych opisujących wydarzenia z życia Naszego Oddziału. Zapraszamy do przesyłania swoich spostrzeżeń i opinii o informacjach. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przesyłanie materiałów do emisji na falach UKF z działalności środowisk w Naszym Oddziale. 

 

4. W dniach od piątku 28 do niedzieli 30 sierpnia na polanie „Moderloch” w okolicy Łochowa (kilka kilometrów na zachód od Bydgoszczy) odbyło się trzecie już w tym roku spotkanie krótkofalowców i sympatyków radiokomunikacji. Mimo niezbyt korzystnych prognoz pogoda dopisała wyśmienicie. Było słonecznie i ciepło. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób. Część z nich przybyła wraz z rodzinami. 

 

Zdjęcie nr 1. Na obozowisku.
na pierwszym planie Krzysztof SP2IHI w tle Bogdan SP2JNV rozwija antenę
foto. Witek SP2JBJ

 

Dzięki zaangażowaniu organizatorów Witka SP2JBJ oraz Krzysztofa SP2IHI zorganizowane zostały stanowiska do pracy radiowej oraz zaplecze logistyczne, tj. namioty, maszty, anteny, stoły, krzesła i ławy oraz grill i pojemnik z wodą pitną. Na życzenie dostępny był wrzątek. Jak zwykle nie zabrakło kiełbasek do grilla, całego szeregu dodatków smakowych – ogórków na różne sposoby, papryki i innych oraz pieczywa i ciast. Warto też wspomnieć, że sporą porcję warzyw – głównie pomidorów, choć nie tylko dostarczył Paweł SP2BP, jego małżonka Arleta – kolejne słodkie wypieki a Kazik SP2FAX wiaderko jabłek.